2024. április 26., péntek   Ervin napja

Az Uránia múzeumi előadássorozat ez évi első előadását Molnár Róbert római koros régész tartja "Volt-e Vácott római kori hídfőállás?" címmel.
Időpont: 2015. február 4. 17:30
Helyszín: Tragor Ignác Múzeum központi épülete (2600 Vác, Zrínyi utca 41/A)
Az előadás időtartama: kb. 1 óra
A részvétel mindenki számára ingyenes!

A hazai régészeti kutatás jó ideje valószínűsíti, hogy Vácott a római korban egy jellegzetes, limes-menti határerődítmény, ún. késő-római hídfőállás létesült. Azonban az építmény pontos helyét a régészeti feltárások során napjainkig nem sikerült minden kétséget kizáróan azonosítani. Ennek ellenére számos közvetett jelenség, lelet utal meglétére. Az előadás során választ kapunk arra, hogy mi is az a római kori hídfőállás, hogyan nézhetett ki, mi lehetett ezeknek a funkciója, pontosan mikor jelentek meg ezek a határmenti erődítmények, illetve hogy Vácott tényleg állhatott-e hozzávetőlegesen 1600 éve ilyen építmény vagy sem?

Várjuk Önöket sok szeretettel!